PARIS MASTERS: Πρόωρος αποκλεισμός για τον Τσιτσιπά στο διπλό

Εκτός συνέχειας έμεινε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στο διπλό του Paris Masters, καθώς γνώρισε την ήττα με 2-0 (7-6, 6-4) σετ από τους Μπενζαμέν Μπονζέ και Άρθουρ Ρίντερνεχ.

Έναν πρόωρο αποκλεισμό βίωσαν ο Στέφανος Τσιτσιπάς μαζί με τον παρτενέρ του Ασιάμ Κουρεσί στο διπλό του Paris Masters, αφού ηττήθηκαν με 2-0 σετ (7-6, 6-4) από το ζευγάρι των Μπενζαμά Μπονζί και Άρθουρ Ρίντερκενς που συνεχίζουν στον επόμενο γύρο.

Ο Τσιτσιπάς και ο Κουρέσι αγωνίστηκαν για πρώτη φορά μαζί μετά τον Σεπτέμβριο του 2020, όμως δεν κατάφεραν να συνδυάσουν την επανένωσή τους, με νίκη. Ο Έλληνας τενίστας αρχίζει την Τετάρτη τους αγώνες του στο απλό έχοντας ως πρώτο αντίπαλο στους «32» του θεσμού τον Αλεξέι Ποπίριν που απέκλεισε με 2-0 σετ τον Άλεξ Ντε Μινόρ.

Αυτή είναι η 4η συμμετοχή του Στέφανου Τσιτσιπά στο Paris Masters και θυμίζουμε ότι το 2019 είχε φτάσει στον προημιτελικό όπου τον είχε αποκλείσει ο Νόβακ Τζόκοβιτς.