ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΑΕΚ 3-0 ΣΕΤ: Δίκαιη επικράτηση για την ομάδα της Μεσσηνίας

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-0 από έναν ισχυρότερο αντίπαλο, στην Καλαμάτα από τον τοπικό Α.Ο.

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε η ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ από τον ΑΟ Καλαμάτας εκτός έδρας για την 4η αγωνιστική της Preleague.

Η «Ένωση» πάλεψε σε όλα τα σετ αλλά οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στις λεπτομέρειες κατακτώντας τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο πρώτο σετ οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο σετ, η «Ένωση» μείωσε προσπάθησε να αντιδράσει αλλά μετά τα μισά η Καλαμάτα πήρε την διαφορά ασφαλείας κάνοντας το 25-19. Το δεύτερο σετ δεν εξελίχτηκε πολύ καλά για την ΑΕΚ που έκανε αρκετά εύκολα λάθη με αποτέλεσμα να έρθει το 25-17. Οι «κιτρινόμαυροι» προσπάθησαν να αντιδράσουν στο τρίτο αλλά στις λεπτομέρειες έχασαν με 25-22. Η ομάδα του Άκη Χατζηαντωνίου δεν ήταν μόνη της ούτε στη Καλαμάτα καθώς αρκετοί φίλοι της ΑΕΚ από την περιοχή βρέθηκαν στο γήπεδο και στο τέλος παρά την ήττα χειροκρότησαν τις προσπάθειες των «κιτρινόμαυρων».

Τα σετ: 25-19, 25-17, 25-22

Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (Παναγιώτης Ντάκουρης): Χαραλαμπίδης, Πελεκούδας, Παλέντζας, Κατσιφλάκας, Χριστόφας, Δημητούλης / Ντάκουρης (λ), Μπούρας (λ), Μπλάουελ, Μπέσης, Στάμος, Κανελλόπουλος.

ΑΕΚ (Άκης Χατζηαντωνίου): Πετσιάς, Πιέπερ, Ράμος, Σπέλερ, Παύλου, Θεοδόσης / Αχιλλεόπουλος (λ), Μουσικάς (λ), Ντόντης, Καπίρης