ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΤΕΡΑΣΑ 11-5: Πρεμιέρα όπως αρμόζει σε μία πρωταθλήτρια Ευρώπης

Χωρίς κανένα πρόβλημα η ομάδα του Ολυμπιακού επικράτησε 11-5 της Τεράσα, για την 1η αγωνιστική των ομίλων της Euroleague…

Τα κορίτσια του Χάρη Παυλίδη πήραν μία άνετη νίκη στο Παπαστράτειο κολυμβητήριο επί της Τεράσα με σκορ 11-5, ξεκινώντας ιδανικά την πορεία τους στα ευρωπαϊκά σαλόνια.

Με την Ξενάκη να… πετάει φλόγες στα δύο μέρτα, οι «ερυθρόλευκες» απέκτησαν άμεσα προβάδισμα ασφαλείας, όντας στο τέλος του ημιχρόνου με 5 τέρματα μπροστά στο σκορ 7-2.

Οι Ισπανίδες, με την έναρξη της τρίτης περιόδου, μείωσαν τη διαφορά στα τρία τέρματα με 7-4, ωστόσο οι παίκτριες του Χάρη Παυλίδη παρά τη δυστοκία τους κατάφεραν να κλείσουν την τρίτη περίοδο με double score (8-4).

H τέταρτη περίοδο, αν και έμοιαζε τυπική διαδικασία με την υπόθεση νίκη να είναιν τελειωμένη, είχε τρία τέρματα από την μεριά της ομάδας του Πειραιά, οι οποίες δεχόμενες ένα τέρμα κέρδισαν με το τελικό 11-5.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 4-1, 2-2, 2-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Διαμαντοπούλου, Ελ. Πλευρίτου 1, Σλίκινγκ, Ελευθεριάδου 1, Κανετίδου, Ξενάκη 4, Σιούτη, Μ. Πλευρίτου 2, Ράνεϊ, Β. Πλευρίτου 2, Κρίστμας 1, Μυριοκεφαλιτάκη, Σταματοπούλου