ΑΕΚ - Δημήτρης Δημητρούλιας: «Πολεμήσαμε για 60 λεπτά»

ΑΕΚ – Δημήτρης Δημητρούλιας: «Πολεμήσαμε για 60 λεπτά, ισορροπήσαμε τα συναισθήματά μας»

Η ΑΕΚ πήρε μεγάλη νίκη στην Χαλκίδα επί της Σπόρτινγκ Λισαβώνας με 25-24, με τον Δημήτρη Δημητρούλια να δηλώνει μετά το ματς

Αναλυτικά όσα ανέφερε στην συνέντευξη Τύπου:

«Συγχαρητήρια στην Σπόρτινγκ για την μέχρι τώρα πορεία της. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τους 8 βαθμούς που έχουμε μαζέψει μέχρι στιγμής καθώς στο ξεκίνημα κανείς δεν μπορούσε να υπολογίσει πόσους βαθμούς μπορούσαμε να πάρουμε και επίσης υπήρχε και το αρνητικό σερί των 5 ηττών για την ΑΕΚ.

Σήμερα έγινε ένα σκληρό παιχνίδι, και στα δυο ημίχρονα είχαμε καλές και κακές στιγμές. Πολεμήσαμε για 60 λεπτά, ισορροπήσαμε τα συναισθήματά μας και ήμασταν στην κατάλληλη κατάσταση στο φινάλε που κρίθηκε ο αγώνας. Θα δούμε τι θα γίνει την τελευταία αγωνιστική, όλα είναι ανοιχτά. Ανεξάρτητα από το ποιο θα ήταν το δικαιότερο αποτέλεσμα σήμερα, υπήρχαν πολλά παιχνίδια που η ΑΕΚ έχασε στα τελευταία δευτερόλεπτα οπότε δικαιούμασταν μια νίκη σαν την σημερινή.

Στον πρώτο γύρο έγιναν κάποια συμβάντα στη Λισαβόνα, κάποια επεισόδια που ήταν πολύ άδικα για τον κόσμο μας. Είπα στους παίκτες μας ότι θέλουμε να κάνουμε μια εμφάνιση σήμερα που να αισθανθεί ο κόσμος μας ότι μας νοιάζει αυτό που έγινε τότε. Την αφιερώνουμε τη νίκη στον κόσμο μας, που μας έδωσε αυτή την ένταση και πιστεύω ότι του την ανταποδώσαμε».