Γιαντράν - Βουλιαγμένη 10-10: Ισοπαλία-χρυσάφι για τους μπέμπηδες στο Σπλιτ

Η Βουλιαγμένη απέσπασε πολύτιμο βαθμό στην έδρα της ανταγωνίστριάς της για την πρόκριση στο final eight του LEN Champions League, Γιαντράν.

Μια ψυχωμένη Βουλιαγμένη πήρε αυτό που ήθελε, την ισοπαλία, 10-10, στο Σπλιτ από τη Γιαντράν και καλοβλέπει πια την πρόκριση στις οχτώ καλύτερες ομάδες του LEN Champions League.

Παρά την πίεση των Κροατών από το ξεκίνημα, όταν προηγήθηκαν με 3-1, οι μπέμπηδες πέρασαν μπροστά πριν βγει το ημίχρονο με 6-5.

Το ματς πήγαινε γκολ-γκολ, αλλά η Γιαντράν έφυγε με 10-8, εφτά λεπτά πριν από τη λήξη. Με γκολ του Καλογερόπουλου και του Τρούλου μέσα σε 2,5 λεπτά, ο ΝΟΒ ισοφάρισε και θα μπορούσε να πάρει και τη νίκη, όπως και οι Κροάτες, αλλά οι δύο ομάδες αστόχησαν στην ευκαιρία που είχαν με παίκτη παραπάνω.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-5, 4-2, 1-2

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος 2, Καστρινάκης, Καλογερόπουλος 1, Τρούλος 1, Νικολαΐδης 2, Γούντχεντ Ντ. 1, Αλαφραγκής, Καπότσης 1, Κουρούβανης Ν. 1, Φάρμερ 1, Ανδρεάδης, Αλμύρας.