ΠΟΛΟ: Η Βουλιαγμένη ηττήθηκε απο την Σόλνοκ με 13-12

Η ομάδα Βουλιαγμένης του πόλο ανδρών δεν κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση του Champions League μετά την ήττα της από την Σόλνοκ με 13-12.

Η Βουλιαγμένη ηττήθηκε με 13-12 απο την Σόλνοκ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Champions League.

Η ελληνική ομάδα δεν κατάφερε να ανατρέψει να ανατρέψει την διαφορά μιας και η Σόλνοκ έκλεισε το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη με 8-6 και αύξησε την διαφορά στα τρία τέρματα στην τρίτη περίοδο (10-7).

Η Βουλιαγμένη μείωσε σε 13-12, προσπάθησε για την ισοφάριση, αλλά δεν τελικά δεν τα κατάφερε κι έτσι έμεινε στην 3η θέση του ομίλου. Πλέον, θα συνεχίσει τις εμφανίσεις στην Ευρώπη στο Euro Cup.

Τα οκτάλεπτα: 6-4, 2-2, 3-3, 2-3

ΣΟΛΝΟΚ: Γκαρντόνι, Ανγκιάλ 3, Σεγκάλμι 2, Σμολτζ, Νάγκι, Νταμπαμάσι, Γιάντσικ 2, Κόβακς, Κόναρικ 3, Μιλάκοβιτς 2, Ζόβιτς 1, Πέτο, Μπανιάι.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ: Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης 2, Αλαφράγκης 2, Γκιουβέτσης 2, Τρούλος 2, Πάπαριτς 1, Λοζίνα, Καλογερόπουλος 1, Καστρινάκης, Καπότσης 2, Κουρουβάνης, Σκουμπάκης, Ανδρεάδης.