ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΑΕΚ 6-12: Συνεχίζει ακάθεκτη η «Ένωση»

Ακόμα μία νίκη για την ΑΕΚ, κόντρα στον ΑΝΟ Γλυφάδας, με 12-6, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α1 Πόλο Ανδρών…

Συνεχίζει την πολύ καλή πορεία της η ομάδα της ΑΕΚ, πραγματοποιώντας την τέταρτη νίκη σε πέντε αγωνιστικές, στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του – τιμωρημένου σήμερα – Δημήτρη Μάζη, πήρε μία εύκολη νίκη κόντρα στην ομάδα της Γλυφάδας, φτάνοντας έτσι τους 12 βαθμούς, όντας ισόβαθμη με τον Απόλλωνα Σμύρνης στη δεύτερη θέση.

Η «Ένωση» αν και ξεκίνησε νωθρά το παιχνίδι, στη δεύτερη περίοδο, κρατώντας ανέπαφη την εστία της πήρε μία διαφορά τεσσάρων τερμάτων, την οποία διεύρυνε στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου σε έξι τέρματα (9-3), διατηρώντας την έως το τέλος του παιχνιδιού με το 12-6 να είναι το τελικό σκορ.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΕΚ 6-12

Οκτάλεπτα: 1-2, 0-3, 2-4, 3-3.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης Δ., Τζελάτης, Μαυρωτάς Λ., Δήμου Π. 1, Χατζηκυριακάκης, Δουρίδας, Γιαννόπουλος 1, Παπαποστόλου, Παπαγεωργίου 1, Φωτόπουλος, Μπρίκιτς, Μιγιούσκοβιτς 2, Ηλιόπουλος, Μπελέσης, Πούρος 1.

ΑΕΚ (Πέτρος Δεβερίκος): Φλέγκας, Καζάζης 1, Παπούκας 2, Κρουγιέστοβατς 3, Βούκσεβιτς 1, Δίπλαρος 1, Τσιστράκης 1, Τσαταλιός, Παπάκος 1, Στελλάτος, Ηλιόπουλος 2, Μανιουδάκης, Κορύζης, Μαυρωτάς Άρ, Ζώρζος.