ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10-6: Με δύο οκτάλεπτα «φωτιά» πήρε τη νίκη ο ΝΟ Βουλιαγμένης

Με ανεβασμένη απόδοση στο δεύτερο και τρίτο οκτάλεπτο η ομάδα του ΝΟ Βουλιαγμένης πήρε τη νίκη κόντρα στον Πανιώνιο με 10-6…

Μπορεί να μην έπεισε αγωνιστικά στην αρχή του παιχνιδιού η ομάδα της Αντιόπης Μελιδώνη, ωστόσο στις περιόδους πριν και μετά το ημίχρονο «βούλιαξε» την ομάδα της Νέας Σμύρνης.

Εμφανώς επηρεασμένες οι πολίστριες των ομάδων κράτησαν πολύ χαμηλά τον δείκτη του σκορ. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το 2-1 της πρώτης περιόδου.

Όσο χαμηλός ήταν ο ρυθμός, τόσο ανταγωνιστική ήταν και η γυναίκεια ομάδα του Πανιωνίου, η οποία δεν κατάφερε να «απαντήσει» στο επιθετικό ντεμαράζ (7 τέρματα) της ομάδας του Λαιμού σε δεύτερη και τρίτη περίοδο, χρονικό σημείο στο οποίο η διαφορά έφτασε στα 5 τέρματα (9-4).

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10-6

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 4-2, 3-1, 1-2

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αντιόπη Μελιδώνη): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Χυδηριώτη 2, Μουστακαρία, Γιαννοπούλου 1, Ριτζ 1, Πάτρα Μαρία 1, Τανκέεβα 2, Πιοβάν, Διαμαντοπούλου 1, Σάντα 1,Αγγελίδη, Μαυρωτά Λυδία, Καλογεροπούλου 1, Ανδρεάδη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Τζούρκα, Σαφέτη , Μαυρωτά Ιφιγ., Πουστινίκοβα 2, Κοτσάφτη 1, Ξανθοπούλου, Μπογκατσένκο 2, Λούδη, Βαζαίου, Πετεινάτου, Παπαναστασίου Δημ. 1, Παπαναστασίου Ανθία, Μήτσου, Λενίτση, Καρυπίδου.