ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΕΚ 7-14: Άνετο πέρασμα για την ΑΕΚ από το Χαλάνδρι

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΕΚ 7-14: Η ΑΕΚ επικράτησε του Νηρέα Χαλανδρίου εκτός έδρας με 14-7 για την 8η αγωνιστική της Α1 Γυναικών στο πόλο…

Οι «κιτρινόμαυρες» με πολύ καλή εμφάνιση, δεν άφησαν περιθώρια στους γηπεδούχους, έφτασαν στη νίκη παραμένοντας έτσι στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πίσω από ΝΟ Βουλιαγμένης και Ολυμπιακό.

Παρά το αρχικό 1-0, η ΑΕΚ απάντησε με τέρματα των Πασκάλε και Κώτσια και πήρε το προβάδισμα με 2-1. Από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενες ανέβασαν στροφές στη δεύτερη περίοδο και με δύο τέρματα της Στρατιδάκη, ξέφυγαν στο σκορ με 1-4.

Πασκάλε και Κοβάσεβιτς «κλείδωσαν» τη νίκη για την ΑΕΚ

Πασκάλε και Κοβάσεβιτς έδωσαν «αέρα» 5 τερμάτων στην ΑΕΚ (3-8). Η ομάδα της Κικής Λιόση ήταν ιδιαίτερα εύστοχη στην επίθεση και έτσι βρήκε ακόμα 3 γκολ, με τις Κώτσια και Ευδοκία Τσιμάρα (4-11).

Η τελευταία περίοδος ήταν τυπική και η ΑΕΚ πρόσθεσε ακόμα μία νίκη της στο πρωτάθλημα με άνεση στο τελικό 14-7.

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 2-4, 1-5, 3-3.