ΠΟΛΟ: Ήττα από την Ισπανία με 9-6 και τέταρτη θέση για την Εθνική κορασίδων στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Με ήττα 9-6 από την Ισπανία η Εθνική ομάδα πόλο κορασίδων κατέλαβε την τέταρτη θέση στο Ευρωπαϊκό Τουρνουά.

Την κακή τρίτη περίοδο «πλήρωσε» τον αντιπροσωπευτικό συγκρότημα κορασίδων, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ήττα από την Εθνική Ισπανίας, με 9-6, και να καταλάβει την τέταρτη θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Ευτυχίας Καραγιάννη έπαιξε πάρα πολύ σκληρά και πήγε στο ημίχρονο όντας ισόπαλη 5-5 με την Ισπανία. Βέβαια, η κόπωση έκανε την εμφάνισή της στο δεύτερο μισό, μετά την υπερπροσπάθεια με την Ιταλία και οι Ισπανίδες πήραν διαφορά δύο τερμάτων στο σκορ (8-6).

Στην τελευταία περίοδος πρωταγωνίστησαν οι άμυνες, με την Εθνική μας να αδυνατεί σκοράρει και εν τέλει να δέχεται το γκολ που διαμόρφωσε το τελικό 9-6.

ΕΛΛΑΔΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ 6-9

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 3-3, 1-3, 0-1

ΕΛΛΑΔΑ (προπονήτρια Ευτυχία Καραγιάννη): Κωνσταντοπούλου, Μαργαρίτη 1, Κοβάτσεβιτς 1, Φουράκη 2, Δρακωτού, Πιοβάν, Μαδένογλου, Μπετα, Παπαδοπούλου, Ευκαρπίδη, Κύρκου, Καραμπέτσου 2, Τσιάρα.