ΝΟ Χανίων-Παναθηναϊκός 15-8: Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα της Κρήτης

Με εντυπωσιακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο ΝΟ Χανίων επιβλήθηκε στην έδρα του με 15-8 του Παναθηναϊκού και πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πλαίσιο της β’ φάσης της Α1 πόλο ανδρών

Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο ο ΝΟ Χανίων κατέβαλλε εντός έδρας τον Παναθηναϊκό με 15-8 για την Α1 πόλο ανδρών. Με επί μέρους 6-1 στην τρίτη περίοδο γύρισε την κατάσταση από το 2-4 του ημιχρόνου, έγινε «αφεντικό» του αγώνα κι εξασφάλισε σχετικά εύκολα τη νίκη.

Γενικά τα Χανιά είχαν εντυπωσιακή απόδοση στο δεύτερο μέρος και είναι επίσης χαρακτηριστικό ότι μετά τα 6 γκολ του τρίτου οκταλέπτου σημείωσαν άλλα 7 στο τέταρτο. Πέτυχαν έτσι την πρώτη τους νίκη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στη β’ φάση της Α1 ανδρών.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα και για τον Ναυτικό Ομιλο αναδείχτηκε ο Νικόδημος Αγιωργούσης, που σημείωσε τέσσερα γκολ.

Οκτάλεπτα: 2-2, 0-2, 6-1, 7-3

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Βολτυράκης, Νικολαΐδης, Πολύζος, Αγιωργούσης 4, Μπατάκης 1, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης 2, Σπάχιτς 1, Αποστολάκης 2, Μπέτο 2, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης, Κανδανολέων 2, Παπάς

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γαβαλάς Θ., Παπαδημητρίου, Ξενάκης 1, Κουρλιάφτης 1, Καρακάσης 1, Σιαμάς 1, Πανταζόπουλος 1, Ρομπόπουλος 2, Χατζηστεφάνου, Βέκκος 1, Παπαβασιλείου, Εγνατιάδης, Δευτεραίος