Γκαρσία - Κασάτκινα 2-1: Μάχη με τη Μαρία Σάκκαρη για το Νο4

ΑΠΕ

Η Καρολίν Γκαρσία αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη στον ημιτελικό του WTA Finals σε ένα ματς που θα στείλει μια από τις δύο στο Νο4 της παγκόσμιας κατάταξης

Η Καρολίν Γκαρσία θα είναι η αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη στον ημιτελικό του WTA Finals. Νίκησε με ανατροπή την Ντάρια Κασάτκινα, επικράτησε 2-1 σετ και θα είναι η αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη στον ημιτελικό του WTA Finals.

Η Γαλλίδα (Νο6 στην παγκόσμια κατάταξη) βρέθηκε να χάνει 1-0, αλλά πήρε τα δύο σετ και έφτασε στη νίκη. Έτσι, τερμάτισε δεύτερη στον όμιλό της πίσω από την Σβιόντεκ.

Μαρία Σάκκαρη και Καρολίν Γκαρσία έχουν συναντηθεί δύο φορές και η Ελληνίδα αθλήτρια έχει νικήσει και τις δύο. Μάλιστα όποια από τις δύο νικήσει θα βρεθεί στο Νο4.

Ο αγώνας των θα διεξαχθεί ή το βράδυ της Κυριακής (6/11) μετά τις 22.30, ή τα ξημερώματα της Δευτέρας μετά τις 02:00. Στον άλλο ημιτελικό θα παίξουν Ίγκα Σβιόντεκ (Νο 1) – Αρίνα Σαμπαλένκα (Νο7).