Τσιτσιπάς - Μπόρζες 2-0: Σφράγισε τη νίκη του ο Στέφανος και έφυγε για τον 3ο γύρο του Rome Masters

ΑΠΕ

O Στέφανος Τσιτσιπάς πήρε μέσα σε 10 λεπτά τα δύο game που χρειαζόταν απέναντι στον Νούνο Μπόρζες, επικρατώντας με 6-3, 6-3 του Πορτογάλου στον αγώνα που συνεχίστηκε σήμερα μετά τη χθεσινή διακοπή λόγω βροχής και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Rome Masters.

Το νικηφόρο ξεκίνημα του Στέφανου Τσιτσιπά στο τουρνουά της Ρώμης το Σάββατο 13/5 ανακόπηκε από τη βροχή, κι ενώ ο Έλληνας τενίστας ήταν μπροστά με 6-3, 4-3 με αντίπαλο τον Πορτογάλο Νούνο Μπόρζες. Το μεσημέρι της Κυριακής το παιχνίδι συνεχίστηκε, με τον Έλληνα πρωταθλητή να σφραγίζει μέσα σε 10 λεπτά τη νίκη του, τελειώνοντας το δεύτερο σετ με 6-3 και να παίρνει την πρόκριση στον 3ο γύρο της διοργάνωσης.

Επόμενος αντίπαλος για τον Στέφανο θα είναι ο Ιταλός Λορέντζο Σονέγκο, Νο 48 της παγκόσμιας κατάταξης.