Στέφανος Τσιτσιπάς: Αποσύρθηκε λόγω τραυματισμού και αποδοκιμάστηκε από το κοινό

Ένας τραυματισμός δεν άφησε τον Στέφανο Τσιτσιπά, να ολοκληρώσει τον αγώνα απέναντι στον Χόλγκερ Ρούνε και έβαλε τέλος στην πορεία του στα Finals.

Κάτι λιγότερο από 20 λεπτά διήρκησε το ματς του Έλληνα τενίστα, απέναντι στο Δανό νούμερο 8 στην παγκόσμια κατάταξη. Πιο συγκεκριμένα στο πρώτο σετ και με το σκορ 2-1 υπέρ του Ρούνε, το παιχνίδι διεκόπη, για να δεχθεί ο Στέφανος τις πρώτες βοήθειες.

Η ιατρική διάγνωση, δεν επέτρεψε στοn Τσιτσιπά να διεκδικήσει τη νίκη και έτσι αποκλείστηκε πρόωρα από τη διοργάνωση. Από την άλλη πλευρά, ο Δανός πήρε την πρώτη του νίκη στο τουρνουά σε μόλις 17 λεπτά, μετά την απόσυρση του Έλληνα άσσου.

Μάλιστα, κατά την έξοδό του από το κορτ, ο Έλληνας πρωταθλητής αποδοκιμάστηκε έντονα από το κοινό.