Ολυμπιακός - Μίλωνας 3-1: Πήραν ξανά το προβάδισμα οι «ερυθρόλευκοι» - Μία ανάσα από τα τελικά

Μια… ανάσα από τους τελικούς της Volley League o Ολυμπιακός.

O Oλυμπιακός είναι εδώ! Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν με 3-1 σετ του Μίλωνα στο κλειστό «Μ.Μερκούρη» και παράλληλα έκαναν το 2-1 στη σειρά.

Έτσι την προσεχή Πέμπτη (21/3) θα έχει την ευκαιρία να πάρει ακόμη μια νίκη και να προκριθεί στους τελικούς της Volley League εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ.

Οι Πειραιώτες έκαναν δυναμικό ξεκίνημα και πήραν το πρώτο σετ με 25-18, ενώ συνέχισαν και στο δεύτερο με την ίδια ορμή (25-19). Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση στο τρίτο σετ, το οποίο πήραν με 20-25, αλλά ο Ολυμπακός στο τέταρτο σετ εκμεταλλεύτηκε τους άσους του κι έφτασε εύκολα στο 25-17 και το τελικό 3-1.

Τα σετ: 3-1 (25-18, 25-19, 20-25, 25-17)