ΜΛΑΝΤΟΣΤ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-3 ΣΕΤ: Άνετος στην πρεμιέρα του στην Ευρώπη

Οι Πειραιώτες ήταν ανώτεροι και πήραν τη νίκη στον πρώτο τους ευρωπαϊκό αγώνα, για το Champions League…

Στη Βοσνία έπαιξαν οι άνδρες του Ολυμπιακού στο βόλεϊ απέναντι στη Μλάντοστ. Οι «ερυθρόλευκοι» έδωσαν το πρώτο τους ματς για το Champions League, στη φάση του πρώτου προκριματικού γύρου της διοργάνωσης και νίκησαν εύκολα με 3-0 σετ!

Παίρνοντας έτσι μεγάλο προβάδισμα για πρόκριση στη συνέχεια, ενόψει του επαναληπτικού αγώνα στις 13 του μήνα, στο κλειστό του Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη».

Η ομάδα του Πειραιά σε καμία περίπτωση δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα στον αγώνα, δείχνοντας σε όλη τη διάρκεια του ματς την ανωτερότητά της.

Στο πρώτο σετ ο Ολυμπιακός από την αρχή πήρε κεφάλι στο σκορ και πήρε εύκολα τη νίκη με 25-14! Το ίδιο έγινε και στο δεύτερο σετ, φτάνοντας στο τέλος ακόμη πιο εύκολα, κατακτώντας το δεύτερο σετ με σκορ 25-11!

Οι Βόσνιοι σε καμία περίπτωση δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και το τρίτο σετ ήταν το ίδιο εύκολο για τους «ερυθρόλευκους», το οποίο πήραν με σκορ 25-16.

Tα σετ: 0-3 σε 59’. 14-25 (20’), 11-25 (18’), 16-25 (21’)