Στοίχημα: Σκοράρουν και οι δύο στη Χάιφα

Ο Παύλος Κουστέρης καταθέτει στη SportDay την πρότασή του για τη μονομαχία Μακάμπι Χάιφα – Ερυθρού Αστέρα για τα play offs του Champions League.

Χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες πέρασε η νίκη της Αστον Βίλα κόντρα στην Εβερτον, που και φέτος θα παλέψει για την παραμονή της στην Πρέμιερ Λιγκ όπως αποδεικνύεται από τις πρώτες αγωνιστικές, ωστόσο το «2 στα 2» μας το χάλασε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που αν και έχανε 4-0 στο πρώτο ημίχρονο δεν μπόρεσε καν να σκοράρει ένα γκολ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Πάμε λοιπόν στα φρέσκα… κουλούρια με τις αναμετρήσεις στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και επικεντρώνουμε το ενδιαφέρον μας στη «μάχη» της Μακάμπι Χάιφα με τον Ερυθρό Αστέρα.

Οι Ισραηλινοί έχουν δείξει τρομερή εικόνα μέχρι τώρα κόντρα σε Ολυμπιακό και Απόλλωνα Λεμεσού με μοναδική ανορθογραφία το πρώτο ημίχρονο κόντρα στους Κύπριους στο δεύτερο παιχνίδι, όταν δέχθηκαν και τα δύο γκολ της ήττας τους με 2-0.

Το καλό μάλιστα για τη Μακάμπι Χάιφα είναι ότι έχει αφοσιωθεί πλήρως σε αυτά τα παιχνίδια, αφού το πρωτάθλημα δεν έχει αρχίσει ακόμα.

Παρ’ όλα αυτά, εξαιρετικός είναι και ο Ερυθρός Αστέρας έχοντας κάνει το «5 στα 5» στο πρωτάθλημα ενώ στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ δεν είχε απολύτως κανένα πρόβλημα να επικρατήσει δύο φορές της Πιούνικ Ερεβάν. Κι εδώ θα κάνουμε παιχνίδι με τα γκολ και με την προοπτική να σκοράρουν και οι δύο.