Στοίχημα: Σε δαιμονιώδη φόρμα η Άρσεναλ

Οι προτάσεις του Σπύρου Νάσιου για το στοιχηματικό κουπόνι της Πέμπτης 20 Οκτωβρίου

Γεια και χαρά και Καλή Πέμπτη σε όλους! Σε εξ αναβολής ματς για τον πρώτο όμιλο του Europa League η Άρσεναλ υποδέχεται στο «Έμιρεϊτς» την Αϊντχόφεν. Στην κορυφή του γκρουπ οι «κανονιέρηδες» που είναι από τις φορμαρισμένες ομάδες στην Ευρώπη τη δεδομένη χρονική στιγμή. Έχουν τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς, έχονταςμόλις ένα τέρμα παθητικό. Στη 2η θέση με επτά βαθμούς οι Ολλανδοί, που παραμένουν αήττητοι. Δύσκολη εκτός έδρας αποστολή για την Αϊντχόφεν, με την Άρσεναλ να είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί. Με νίκη οι γηπεδούχοι εξασφαλίζουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση και ο άσος από ημίχρονο θα είναι η πρόταση μας.

Στην Ισπανική Primer Division όπου η Μπαρτσελόνα φιλοξενεί την Βιγιαρεάλ θα ποντάρουμε στην ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο. Από την ήττα με 3-1 στο κλάσικο προέρχονται οι «μπλαουγκράνα», που δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη.

Η Βιγιαρεάλ δεν έχει νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, και έχει μείνει αρκετά πίσω στη βαθμολογία. Στα ντέρμπι είναι πάντα επικίνδυνος αντίπαλος και σίγουρα θα βάλει δύσκολα στην Μπαρτσελόνα.

20:00 ΑΡΣΕΝΑΛ – ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ         1 ΗΜ. / 1 ΤΕΛ.         (2.25)

22:00 ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ – ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ          Χ ΗΜ.          (2.50)