Στοίχημα: Με ή χωρίς Ρονάλντο ... Πορτογαλία

Οι επιλογές του Σπύρου Νάσιου για το ματς του Παγκοσμίου Κυπέλλου Μαρόκο – Πορτογαλία

Καλησπέρα και Καλό Σαββατοκύριακο σε όλους!  Συνεχίζεται η δράση με τους προημιτελικούς του Παγκοσμίου Κυπέλλου και αρχικά θα αναλύσουμε το πρώτο χρονικά σημερινό ματς, όπου η Πορτογαλία αντιμετωπίζει το Μαρόκο.

Η ευχάριστη έκπληξη της διοργάνωσης η ομάδα του Μαρόκου βρίσκεται για πρώτη φορά στα προημιτελικά ενός Παγκοσμίου Κυπέλλου.  Έγινε μόλις η τέταρτη ομάδα από την Αφρική που τα καταφέρνει. Τα λιοντάρια του Άτλαντα συνεχίζουν αήττητα, ενώ στους «16» απέκλεισαν την Ισπανία, ένα από τα φαβορί.

Η ομάδα των Σάντος και Ρονάλντο θα βρεθεί στα προημιτελικά για τρίτη φορά στην ιστορία της. Πήρε την πρόκριση με μια εμφατική νίκη επί της Ελβετίας με 6-1, αν και ο σούπερ σταρ των Ιβήρων έμεινα στον πάγκο. Ο αντικαταστάτης του όμως, ο Γκονσάλο Ράμος, δικαίωσε τον προπονητή του, σκοράροντας το πρώτο και μοναδικό χατ τρικ στο τουρνουά.

Υπάρχει φαβορί στο ματς και αυτό είναι η Πορτογαλία, παίξει δεν παίξει ο Κριστιάνο. Το Μαρόκο ωστόσο θα παλέψει το ματς και δεν θα δεχτεί εύκολα γκολ. Πρώτη επιλογή μας θα είναι η ισοπαλία στο ημίχρονο. Με ρίσκο το εναλλακτικό ποντάρισμα μας, με την ισοπαλία στο ημίχρονο και νίκη της Πορτογαλίας τελικό αποτέλεσμα.

17:00 ΜΑΡΟΚΟ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ        Χ ΗΜ. (2.20)