Στοίχημα: Πάρτι τίτλου στο "Ντιέγκο Μαραντόνα"

Ο άσος της Νάπολι στο ντέρμπι με την Γιουβέντους είναι η πρόταση του Σπύρου Νάσιου

Καλησπέρα και Καλή Παρασκευή σε όλους! Από σήμερα ξεκινά η πλήρης επιστροφή στην αγωνιστική δράση από όλα τα κορυφαία πρωταθλήματα της Ευρώπης. Το μεγάλο ντέρμπι κορυφής της Serie A ανάμεσα στην Νάπολι και την Γιουβέντους ξεχωρίζει στο σημερινό κουπόνι.

Επιλογή μας θα είναι ο άσος στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα», στηρίζοντας τους Ναπολιτάνους, που πάνε «τρένο» για την κατάκτηση του τίτλου. Η ήττα από την Ίντερ ξεπεράστηκε αμέσως από την ομάδα του Σπαλέτι, που επικράτησε με 2-0 στην έδρα της Σαμπντόρια και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Μίλαν αποσπάστηκε στην κορυφή  με επτά βαθμούς διαφορά.

Σε πολύ καλή κατάσταση η βέκια σινιόρα, που τρέχει νικηφόρο σερί οκτώ αγώνων. Ισοβαθμεί πλέον με την Μίλαν στη 2η θέση της βαθμολογίας και παραμένει στη μάχη της κατάκτησης του τίτλου. Οι παρτενοπέι έχουν την καλύτερη επίθεση και η Γιούβε την καλύτερη άμυνα. Δεύτερη και πιο ρισκαδόρικη επιλογή θα είναι ο άσος από το πρώτο ημίχρονο, καθώς οι γηπεδούχοι πιέζουν από τα πρώτα λεπτά στα εντός έδρας ματς.

21:45 ΝΑΠΟΛΙ – ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ  1 (2.20)