Στοίχημα: Με κίνητρο η Έβερτον στο ντέρμπι του Λίβερπουλ

Την ισοπαλία στα πρώτα 45 λεπτά στην αναμέτρηση Λίβερπουλ – Έβερτον προτείνει ο Σπύρος Νάσιος

Στο τοπικό ντέρμπι της Αγγλικής Premier League η Λίβερπουλ φιλοξενεί στο «Άνφιλντ» την Έβερτον. Σε πολύ κακή αγωνιστική κατάσταση οι «ρεντς» που δεν έχουν νίκη στα τέσσερα τελευταία ματς πρωταθλήματος και παραμένουν στη μέση της βαθμολογίας και σε απόσταση δέκα βαθμών από τις προνομιούχες θέσεις.

Άκρως ενθαρρυντικά ήταν τα πρώτα μηνύματα στο ντεμπούτο του Σον Ντάις, αφού τα «ζαχαρωτά» επικράτησαν 1-0 της πρωτοπόρου Άρσεναλ, ξεκόλλησαν από τον πάτο της βαθμολογίας και βλέπουν με αισιοδοξία το μέλλον τους για την παραμονή.

Η φόρμα της Λίβερπουλ σε συνδυασμό με το κίνητρο της Έβερτον μας αποθαρρύνουν από τον άσο. Καλύτερη επιλογή για εμάς φαντάζει η ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο.

22:00 ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ – ΕΒΕΡΤΟΝ  Χ ΗΜ. (2.27)