Στοίχημα: Αμφίρροπη μοιρασιά στο Μπέργκαμο

Οι επιλογές του Σπύρου Νάσιου για το στοιχηματικό κουπόνι της Δευτέρας 24 Απριλίου

Γεια και χαρά και Καλή εβδομάδα σε όλους! Με την αναμέτρηση που ρίχνει την αυλαία της 31ης αγωνιστικής στην Serie A ανάμεσα στην Ρόμα και την Αταλάντα στο Μπέργκαμο θα ξεκινήσουμε τις σημερινές μας επιλογές. Οι γηπεδούχοι προκρίθηκαν μεσοβδόμαδα στα ημιτελικά του Europa League, αφήνοντας εκτός την Φέγενορντ στην παράταση. Στο πρωτάθλημα μετράνε τρεις συνεχόμενες νίκες και βρίσκονται στις θέσεις του Champions League.

Εκτός προνομιούχου εξάδας είναι η Αταλάντα, η οποία δεν έχει καταφέρει να γευτεί τη χαρά της νίκης στις δυο τελευταίες αγωνιστικές. Η απόσταση της από την Ίντερ είναι στους δυο πόντους και παραμένει μέσα στο παιχνίδι για ένα Ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Με κίνητρο και οι δυο αντίπαλοι, με την Ρόμα να προέρχεται από 120 λεπτά κουραστικής αναμέτρησης. Θα πάμε με την ισοπαλία.

Στην Πορταγαλία η Γκιμαράες φιλοξενεί την Σπόρτινγκ Λισαβόνας στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής. Έναν βαθμό έχουν συγκεντρώσει οι γηπεδούχοι στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές και έμειναν εκτός από την πρώτη πεντάδα.

Η Σπόρτινγκ αποκλείστηκε από την Γιουβέντους στα προημιτελικά του Europa League, μετά την εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 και την ήττα με 1-0 στο Τορίνο. Στην Primeira Liga είναι αήττητη για οκτώ αγωνιστικές, αλλά παραμένει σε απόσταση επτά βαθμών από τις θέσεις του Champions League.

Θα πάρουμε το ρίσκο και θα ποντάρουμε και σε αυτό το παιχνίδι στην ισοπαλία, η οποία είναι σε υψηλή απόδοση και αξίζει.

21:45 ΑΤΑΛΑΝΤΑ – ΡΟΜΑ  Χ  (3.30)

22:15 ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ – ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ  Χ (4.20)