Τορίνο – Μίλαν 2-1: Γκέλα των «ροσονέρι», έμειναν στο -6 από την κορυφή

Απίστευτη εξέλιξη στο Ολυμπιακό Στάδιο του Τορίνου, με τη Μίλαν να αφήνει τρεις πολύτιμους βαθμούς και την Τορίνο να πανηγυρίζει μία ιστορική νίκη, με 2-1. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ μέσα σε ενάμιση λεπτό κόντρα στη Μίλαν, μετά από 500 λεπτά που είχαν να σκοράρουν κόντρα στους «ροσονέρι», για την 12 αγωνιστική της Serie A. O Τζίτζι άνοιξε το σκορ στο 35′ και ο Μίραντσουκ έκανε το 2-0 στο 37′.Ο Μεσίας Τζούνιορ, μετά από ασυνεννοησία των παικτών των γηπεδούχων μείωσε σε 2-1 στο 67′, ξαναβάζοντας στο ματς τους «ροσονέρι». Ωστόσο, το σκορ δεν άλλαξε και η Μίλαν έπεσε στην τρίτη θέση, ένα βαθμό πίσω από την Αταλάντα και στο -6 από την πρωτοπόρο Νάπολι. Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης.