Αστέρας Τρίπολης - Λαμία 3-0: Καταιγιστικός στα πρώτα 45' με σφραγίδα Μάντζιου

Με τρία γκολ από το πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας Τρίπολης , καθάρισε με επίδειξη δύναμης την αναμέτρηση με τη Λαμία (3-0).

Λίγες ώρες μετά την επίσημη ανάληψη καθηκόντων στον Αστέρα, ο Άκης Μάντζιος οδήγησε την ομάδα της Τρίπολης σε επιβλητική εμφάνιση και νίκη κόντρα στη Λαμία. Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο κατάφεραν να πετύχουν τρία γκολ και ουσιαστικά να βάλουν ισάριθμους βαθμούς στο σακούλι.

Στο 18′ οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ. Ο Άλβαρες έκανε το γέμισμα από τα αριστερά, ο Μπαράλες πήρε μία δύσκολη γυριστή κεφαλιά. Ο Γκαραβέλης απέκρουσε, αλλά δεν απομάκρυνε, με τον Μουνάφο να ακολουθεί και από κοντά να πλασάρει για το 1-0.

Έξι λεπτά αργότερα έγινε το 2-0. Ο Ρεγκίς με ωραία κίνηση μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά. Έκανε το γύρισμα και ο Αντέτζο στην προσπάθειά του να κόψει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 31′ ήρθε και το τρίτο γκολ των Αρκάδων. Σε αντεπίθεση από τα αριστερά, ο Σίτο γέμισε στην περιοχή, εκεί που ο Ρεγκίς πλάσαρε για το 3-0. Η φάση ελέγχθηκε για ενδεχόμενο οφσάιντ, ωστόσο η απόφαση για γκολ παρέμεινε.

Οι ρυθμοί έπεσαν στο β’ μέρος, με την ομάδα του Αστέρα, ωστόσο, να έχει ως το φινάλε τον απόλυτο έλεγχο.