ΑΕΚ: Νίκησε τον Αιολικό με 1-0 η Β' ομάδα

Η Β’ ομάδα της ΑΕΚ έφυγε με τη νίκη από τη Μυτιλήνη καθώς επικράτησε με 1-0 του Αιολικού σε φιλική αναμέτρηση.

Η ΑΕΚ Β’ φιλοξενήθηκε στην Μυτιλήνη από τον Αιολικό σε φιλική αναμέτρηση και πήρε τη νίκη με 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπούση στο 87ο λεπτό.

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και πήρε τη νίκη με το πέναλτι του Μπούση στο 87ο λεπτό, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Γερολέμου. Λίγα λεπτά νωρίτερα, και συγκεκριμένα στο 76ο λεπτό του αγώνα, σκόραρε ο Τζούντα Γκαρσία αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Βρονταράς, Αγριμάκης, Κουρούπης, Τακίδης, Κρητικός, Πάτας, Γιούκαρης, Αποστολόπουλος, Λαμπράκης, Νικολάου, Πρωτούλης (46′ Πινέιρο). Αγωνίστηκαν και οι Παπιομύτογλου, Πινιέιρο, Εμπουμπά.

ΑΕΚ: Χατζηεμμανουήλ, Ραντόνια, Γιαννούτσος, Αρβανίτης (46′ Κορνέζος) Μπούσης, Σαμπανάτζοβιτς, Ρουκουνάκης, Ευθ. Χριστόπουλος (76′ Γερολέμου), Κορομηλάς (46′ Τζούντα Γκαρσία) Γιούσης, Κοσίδης