ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΡΗΣ: Συνέχισε με ήττα από το Πανόραμα

Εντός έδρας ήττα από το Πανόραμα γνώρισε η ανδρική ομάδα χάντμπολ του Άρη για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής μη μπορώντας να κρατήσει το προβάδισμα που είχε στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου.

Με τη δυνατή αναμέτρηση του Άρη με το Πανόραμα, στην έδρα του πρώτου, ολοκληρώθηκε το βράδυ της Κυριακής η 6η αγωνιστική στο πρωτάθλημα χάντμπολ της Β’ Εθνικής ανδρών. Ο αγώνας ήταν για τον β’ υποόμιλο στον 2ο όμιλο με το Πανόραμα ν’ αποδίδει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και να επικρατεί 27-23. Πέτυχε έτσι την 5η νίκη του και αύξησε το σερί που τον διατηρεί στην κορυφή.

Ο Άρης είχε ευκαιρία για τη νίκη, καθώς ήταν μπροστά στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου. Δεν είχε τον ίδιο ρυθμό όμως, έκανε λάθη και οι φιλοξενούμενοι τα εκμεταλλεύτηκαν, Μόλις πέρασαν μπροστά είχαν και τον έλεγχο μέχρι το τέλος. Ο Δημουλιός από τον πρωτοπόρο και ο Ψωμαθιανός από τον Άρη με 7 γκολ ήταν οι πρώτοι σκόρερ.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-3, 7-4, 9-6, 12-10, 13-13 (ημίχρονο), 15-25, 18-19, 21-21, 21-24, 21-26, 23-27.

ΑΡΗΣ: Τζέλη, Ποτουρίδης, Φίλιος, Δημολάρης Μπρόικος, Ελέτα2, Αναστασιάδης 1, Κιάκος, Αχίλιας 2, Νιντερέγγερ, Ψωμαθιανός 7, Βολιώτης, Μουρτζίνος 5, Παπαδόπουλος 1, Μαυρίδης, Στίγγας 5.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ: Μεγγίδης, Τσαχουρίδης 8, Μαραβέλιας 2, Παντελίδης 2, Δημουλιός 7, Μηλιός, Τερζίδης, Φονταξιάν, Ιακωβίδης, Κουκλοτίδης 3, Αγαθόνικος 2, Κοντούλης, Πουγατσιάς, Κονδράκης 3, Μαδέσης, Ηγουμενίδης.