Σέλτικς - Μπακς: Τρέλανε τα κοντέρ ο Γιάννης και άγγιξε το τριπλ νταμπλ... σε ένα ημίχρονο!

Σέλτικς – Μπακς: Τρέλανε τα κοντέρ ο Γιάννης και άγγιξε το τριπλ νταμπλ… σε ένα ημίχρονο στο game 7 των playoffs του NBA!

Σέλτικς και Μπακς δίνουν αγώνα «ζωής και θανάτου», με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι… εξωπραγματικός για άλλη μία φορά στο ημίχρονο.

Σε ένα Game 7 δε γίνεται να μη δώσεις ό,τι έχεις και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μέχρι στιγμής κάνει αδιανόητα πράγματα. Θέλοντας να οδηγήσει τους Μπακς στους τελικούς της περιφέρειας, ο Αντετοκούνμπο μπήκε αποφασισμένος να… διαλύσει τα κοντέρ και τους Σέλτικς, που όμως αντέχουν και προηγούνται με 48-43.

Έχοντας σκοράρει ή δώσει ασίστ στους 24 πρώτους πόντους των «ελαφιών», ο «Greek Freak» άγγιξε το triple double από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, σκοράροντας 17 πόντους με 12 ριμπάουντ και 7 ασίστ σε … λεπτά συμμετοχής.

Από κοντά και ο Λόπεζ που έχει 11 πόντους (3 μπλοκ) για το Μιλγουόκι, το οποίο χωρίς τον Μίντλετον ψάχνει απεγνωσμένα πρωταγωνιστές για να πλαισιώσει τον Γιάννη.

Στους 17 ο Τέιτουμ για τους Σέλτικς, στους 11 ο Γκραντ Γουίλιαμς με τον Μπράουν να σκοράρει άλλους 10, ωστόσο τον Αλ Χόρφορντ να χαρίζει μέχρι στιγμής το χάιλαϊτ του ημιχρόνου!