Euroleague: Η βαθμολογία μετά την νίκη του Παναθηναϊκού ΑΚΤΟΡ επί της Εφές

Ο Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ νίκησε την Εφές (83-76) στο ΟΑΚΑ και παραμένει εντός τετράδας της Euroleague.

Ο Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ ήταν εξαιρετικός, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο,  επικράτησε της Ανατολού Εφές με 83-76, και παρέμεινε εντός τετράδας της Euroleague.

Νωρίτερα την ίδια μέρα, η Φενέρ συνέχισε με νίκη, αυτή τη φορά επί της Παρτίζαν με 91-76 στην Πόλη, ενώ η Μονακό δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στην Μπασκόνια, με τους Μονεγάσκους να επικρατούν με 93-83 και μένει κοντά στις έξι προνομιούχες θέσεις.

Στο Μόναχο, η Ρεάλ πέρασε «σίφουνας» με 92-71 επί της Μπάγερν και έφτασε την 18η νίκη της σε 20 αγωνιστικές στην φετινή Euroleague. Ενώ, η Αρμάνι Μιλάνο επικράτησε στην έδρα της με 82-76, αφήνοντας την Άλμπα για ακόμα μια αγωνιστική μακριά από την νίκη. Άντίθετα, με το «μαχαίρι» στα δόντια έπαιξε η Βιλερμπάν απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα και πήρε την νίκη μετά την, εξαιρετική τέταρτη περίοδο, με 100-91.

Στο μεγάλο «ντέρμπι» της βραδιάς στην Ισπανία, Βαλένθια και Ζαλγκίρις πάλεψαν στήθος με στήθος. Οι φιλοξενούμενοι είχαν πιο καθαρό μυαλό στο τέλος του αγώνα και έφυγαν με το νικηφόρο 84-79, επιστρέφοντας έτσι στα θετικά αποτελέσματα.