Παρτιζάν - Ολυμπιακός 69-74: Τα HL της θρυλικής νίκης στο Βελιγράδι

Ο Ολυμπιακός έδωσε ρεσιτάλ στην τέταρτη περίοδο της αναμέτρησης με την Παρτιζάν, ο Γιώργος Μπαρτζώκας πήρε το… σκαλπ του Ζέλικο Ομπράντοβιτς και το σκορ έγραψε 69-74.

Παρά το γεγονός ότι μπήκε στο τέταρτο δεκάλεπτο από το -13, ο Ολυμπιακός απέδειξε ότι είναι χτισμένος από πολύ γερό μέταλλο και πήρε μία μεγάλη νίκη στο Βελιγράδι.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα βρήκε τον τρόπο να νικήσει σε μία τόσο εχθρική έδρα και να αυξήσει τις ελπίδες του για πλασάρισμα στην τετράδα της EuroLeague.

Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος (17π.), Κώστας Παπανικολάου (13π.), Τόμας Γουόκαπ (11π.) και Αϊζάια Κάναν (10π.), έκαναν τα περισσότερα για τους φιλοξενούμενους.

Κέβιν Πάντερ (19π.-5ασ.), Φρανκ Καμίνσκι (14π.-8ρ.-5ασ.), Μπρούνο Καμπόκλο (13π.-8ρ.) και Πι Τζέι Ντόζιερ (12π.-9ρ.-4ασ.), πάλεψαν για την ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς.