ΟΛΝΤΕΝΜΠΟΥΡΓΚ - ΑΛΜΠΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ 74-92: Ο Όσκαρ Ντα Σίλβα οδηγεί την Άλμπα

Με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο, η Άλμπα Βερολίνου απέδρασε (74-92) από την έδρα της Όλντενμπουργκ, πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη της σε τέσσερα παιχνίδια στην BBL.

Εύκολο απόγευμα είχε η Άλμπα Βερολίνου, που επικράτησε στην έδρα της Όλντενμπουργκ (74-92), μετά από ένα εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο. Ο Όσκαρ Ντα Σίλβα μετά από την καταπληκτική του εμφάνιση στο παιχνίδι κόντρα στη Φενέρ, ήταν πρώτος σκόρες των «Άλμπατρος» και σήμερα, σκοράροντας 21 πόντους, μάζεψε 5 ριμπάουντ και μοιράζοντας 4 ασίστ. Συνεπικουρούμενων των Ολίντε και Σμιθ που σκόραραν 18, η Άλμπα ανέτρεψε το 43-38 του ημιχρόνου, με το επιμέρους σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο να είναι 11-28! Πάλεψε για τους ηττημένους ο Μάρτιν Μπρόινιχ, που σκόραρε 16 πόντους, αγγίζοντας με 9 ριμπάουντ το double-double, αλλά δεν ήταν αρκετό.

Τα δεκάλεπτα: 24-25, 43-38, 54-66, 74-92