ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΦΟΥΕΝΛΑΜΠΡΑΔΑ 79-69: Συνεχίζει αήττητη η ομάδα του Σάρας

Η Μπαρτσελόνα δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο, αλλά εν τέλει επικράτησε της Φουενλαμπράδα με 79-69, φτάνοντας στο 8-0 στη Liga Endesa.

Την 8η νίκη της σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η Μπαρτσελόνα (8-0), αφού επικράτησε με 79-69 της Φουενλαμπράδα (2-6). Σε ένα κλειστό παιχνίδι για ένα ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με 28-34, αλλά οι Καταλανοί ισοφάρισαν γρήγορα στους 34!

Μάλιστα, με ένα σερί 11-2 η ομάδα του Γιασικεβίτσιους προηγήθηκε με 53-46, ενώ λίγο λίγο αργότερα η διαφορά έφτασε και στους 19 (71-52). Ο Κούριτς γέμισε τη στατιστική του με 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ενώ Χίγκινς και Γιοκουμπάιτις προσέθεσαν 13 και 11 αντίστοιχα.

Η Φουενλαμπράδα δεν κατάφερε να κάνει πολλά, πέραν του να μειώσει στους 10 (79-69). Ο Αλεξάντερ ήταν ο κορυφαίος των ηττημένων, κάνοντας double-double με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 21-19, 34-34, 57-50, 79-69