ΧΑΜΟΣ ΣΤΟ ΝΒΑ: Γκομπέρ και Τέρνερ έπαιξαν...ελληνορωμαϊκή (vid)

Ένα «θερμόαιμο» επεισόδιο ξέσπασε ανάμεσα στους Ρούντι Γκομπέρ και Μάιλς Τέρνερ, με τους παίκτες να έρχονται στα χέρια και τους διαιτητές να προχωρούν σε τέσσερις αποβολές, μόλις τρία λεπτά πριν λήξει το ματς των Τζαζ με τους Πέισερς

Οι Πέισερς πέρασαν με αποφαστιστικότητα από την «Vivint Smart Arena», υπερνικώντας με 111-100 τους Τζαζ. Η ομάδα της Ιντιανάπολις είχε αποκτήσει τον έλεγχο από τη δεύτερη περίοδο, συντηρώντας στη συνέχεια διψήφιες διαφορές.

To ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες ήθελε σχεδόν τέσσερα λεπτά για να τελειώσει, όταν ο Μάιλς Τέρνερ έκανε φάουλ στον Ρούντι Γκόμπερ, ο οποίος τράβηξε τον αντίπαλό του από το σορτσάκι και να τον ρίξει στο παρκέ. Ο Τέρνερ βγήκε… εκτός εαυτού και αφού οι διατητές δεν είδαν την φάση, ο παίκτης πήρε την κατάσταση πάνω του. Με ποιόν τρόπο; ‘Εσπρωξε τον Γκόμπερ και ξεκίνησε ο πανικός!

Οι δυό τους ήρθαν στα χέρια και η κατάσταση βγήκε εκτός ελέγχου, με όλους τους παίκτες να «χώνονται» στον καυγά και τους Ντόνοβαν Μίτσελ και Τζο Ινγκλς των Τζαζ να είναι οι… πρωτεργάτες.

Οι διαιτητές εξέτασαν το video και όπως ήταν φυσιολογικό απέβαλλαν τους Γκομπέρ και Τέρνερ, αλλά και τους Μίτσελ και Ινγκλς.