ΛΙΕΤΚΑΜΠΕΛΙΣ - ΣΛΑΣΚ ΒΡΟΤΣΛΑΒ 88-65: Με εξαιρετικό Καλαϊτζάκη οι Λιθουανοί

ΛΙΕΤΚΑΜΠΕΛΙΣ – ΣΛΑΣΚ ΒΡΟΤΣΛΑΒ 88-65: Με τον Παναγιώτη Καλαϊτζάκη να σημειώνει 18 πόντους η Λιετκαμπέλις επικράτησε και της Σλασκ Βρότσλαβ 88-65, στην 10η αγωνιστική του Eurocup.

Η Λιετκαμπέλις κατάφερε να ανέβει στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, καθώς οι Λιθουανοί είχαν εύκολο βράδυ κόντρα στην Σλασκ Βρότσλαβ. Ο Παναγιώτης Καλαϊτζάκης είχε 18 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, σε 27:20 λεπτά συμμετοχής στον αγώνα.

Από την πρώτη περίοδο η Λιετκαμπέλις πήρε προβάδισμα 10 πόντων (29-19), με το ημίχρονο να κλείνει στο +12 για τους γηπεδούχους (50-38). Η συνέχεια ήτνα παρόμοια με τους Λιθουανούς να αυξάνουν την υπέρ τους διαφορά στο +20 (67-47) και τελικά πήρε τη νίκη με 88-65.

Τα δεκάλεπτα: 29-19, 50-38, 67-47, 88-65