ΒΙΡΤΟΥΣ ΜΠΟΛΟΝΙΑ - ΚΡΕΜΟΝΑ 79-71: Γλίτωσε το... κάζο με εξαιρετικό Μπελινέλι

ΒΙΡΤΟΥΣ ΜΠΟΛΟΝΙΑ – ΚΡΕΜΟΝΑ 79-71: Η Βίρτους Μπολόνια νίκησε με δυσκολία την Κρεμόνα (79-71) με τον Μάρκο Μπελινέλι να σημειώνει 20 πόντους και να οδηγεί την ομάδα του στη νίκη.

Δεν την… πλήγωσε το κακό δεύτερο δεκάλεπτο

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα, καθώς προηγήθηκαν με 25-12 στο τέλος της πρώτης περιόδου. Ωστόσο, η ομάδα του Σέρτζιο Σκαριόλο ήταν αρκετά άστοχη στο δεύτερο δεκάλεπτο (σημειώνοντας μόλις 7 πόντους), αλλά παρέμεινε μπροστά στο σκορ με 32-25.

Στη συνέχεια, η Κρεμόνα πίεσε περισσότερο και μείωσε στους 5 πόντους (54-49), αλλά στο τέταρτο δεκάλεπτο η Βίρτους Μπολόνια έμεινε στο πλάνο της και κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 79-71.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Μάρκο Μπελινέλι με 20 πόντους, ενώ από την άλλη ο Σπανιόλο είχε 18 και ο Ποέτα 13.