ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΑΝΔΟΡΑ 83-88: Μέγα κάζο πριν τον Ολυμπιακό

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ – ΑΝΔΟΡΑ 83-88: Η Ανδόρα πήρε μία σημαντική νίκη επί της Ρεάλ Μαδρίτης με 83-88, πριν από την «διαβολοβδομάδα» της Euroleague, όπου θα αντιμετωπίσει και τον Ολυμπιακό (2/2, 21:45).

Από την αρχή του αγώνα, φάνηκε ότι η Ρεάλ Μαδρίτης θα έχει ένα δύσκολο βράδυ, καθώς η Ανδόρα πίεσε και δεν την άφησε να κάνει το… παιχνίδι της. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 21-18, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν να μένουν κοντά στο σκορ. Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 39-38, αλλά η συνέχεια ανήκε εξ ολοκλήρου στην Ανδόρα.

Με τον Μίλερ-Μάκινταϊρ να κάνει ένα εξαιρετικό παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν 30 πόντους στην τρίτη περίοδο και πήραν το προβάδισμα στο σκορ, με το δεκάλεπτο να τελειώνει στο +9 (59-68) για την ομάδα του Εντουάλ.

Η Ανδόρα συνέχισε σε αυτόν τον ρυθμό και με τον Αμερικανό να σημειώνει τελικά 28 πόντους έφτασε στην τελική επικράτηση με 83-88, καθώς η αντίδραση της Ρεάλ Μαδρίτης ήρθε πολύ αργά στον αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 39-38, 59-68, 83-88