Βιλερμπάν - Στρασμπούρ 86-81: Δύσκολη νίκη πριν από τον Παναθηναϊκό

Βιλερμπάν – Στρασμπούρ 86-81: Η Βιλερμπάν πήρε μία πολύ δύσκολη νίκη επί της Στρασμπούρ με 86-81, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος, με τον Κρις Τζόουνς να κάνει ένα εξαιρετικό παιχνίδι σημειώνοντας 28 πόντους.

Η ομάδα του Τι Τζέι Πάρκερ μπήκε μπροστά στο σκορ από νωρίς, με την Στρασμπούρ να προσπαθεί να μείνει κοντά. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 20-16, ενώ το πρώτο ημίχρονο στο 47-37.

Οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα μείωσαν τη διαφορά, αλλά ο Κρις Τζόουνς ήταν εκεί για να βοηθήσει την Βιλερμπάν και να την κρατήσει μπροστά στο σκορ. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε στο 68-60, ενώ στο τέταρτο η Γκραβελίν απείλησε τους γηπεδούχους, αλλά τελικά η Βιλερμπάν έφτασε στην νίκη με 86-81.

Πλέον, η Βιλερμπάν έχει μπροστά της τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό (11/2, 21:00), στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Euroleague.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 47-37, 68-60, 86-81