Βόννη - Άλμπα Βερολίνου 77-89: Πήρε το ντέρμπι με ξέσπασμα στο δεύτερο δεκάλεπτο

Βόννη – Άλμπα Βερολίνου 77-89: Η Άλμπα Βερολίνου με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο δεκάλεπτο και με τον Ζούσμαν να ηγείται της επίθεσης, πήρε τη νίκη επί της Βόννη με 89-77, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.

Μπορεί το παιχνίδι να μην ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα του Ίσραελ Γκονζάλες, καθώς η Βόννη βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-22), αλλά από την δεύτερη περίοδο και έπειτα η Άλμπα κυριάρχησε, με το ημίχρονο να κλείνει στο 43-51.

Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν την καλή τους απόδοση και στο τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα και έμειναν μπροστά στο σκορ, ανεβάζοντας την υπέρ τους διαφορά στους 10 πόντους (60-70).

Ο Γιοβέλ Ζούσμαν σημειώνοντας 18 πόντους, ηγήθηκε της επίθεσης της Άλμπα και οδήγησε ουσιαστικά την ομάδα του στην τελική επικράτηση με 77-89.

Επόμενος αγώνας για την Άλμπα Βερολίνου είναι αυτός με την Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (10/2, 21:00) για την 26η αγωνιστική της Euroleague.

Τα δεκάλεπτα: 24-22, 43-51, 60-70, 77-89