Τσέλσι: Ο Μπόλι έμαθε τι θα πει VAR με... κλέφτικα σφυρίγματα και ψυχρολουσία

Τσέλσι: Ο Μπόλι έμαθε τι θα πει VAR με… κλέφτικα σφυρίγματα και ψυχρολουσία όταν η Γουλβς ισοφάρισε 2-2 στο 97′ στο θρίλερ της ημέρας στην Premier League

Η πρεμιέρα του νέου ιδιοκτήτη της Τσέλσι, Τοντ Μπόλι, στο «Στάμφορντ Μπριτζ» τα είχε όλα! Κλέφτικα σφυρίγματα που θύμιζαν… αφεντικό ομάδας της δικής μας Super League, ενθουσιασμό, απογοήτευση, ψυχρολουσία με τη Γουλβς να ισοφαρίζει 2-2 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και βέβαια… φροντιστήριο στο τι εστί VAR.

Γιατί το πρώτο γκολ που πανηγύρισε ο Αμερικανός ως ιδιοκτήτης των «μπλε» δεν μέτρησε ποτέ και ο ίδιος χρειάστηκε κάμποσα λεπτά για να το συνειδητοποιήσει! Όπως ήταν αναμενόμενο, οι κάμερες ήταν… καρφωμένες πάνω στον Αμερικανό επιχειρηματία, καταγράφοντας τις αντιδράσεις του, οι οποίες ήταν απολαυστικές!

Τι έγινε ρε παιδιά;

Στο 40ό λεπτό, ο Λόφτους Τσικ βρήκε δίχτυα με τον Μπόλι να σηκώνεται όρθιος και να πανηγυρίζει σφυρίζοντας… κλέφτικα. Ωστόσο, κατόπιν ελέγχου από τον VAR, το γκολ ακυρώθηκε, καθώς η μπάλα βρήκε στο πόδι του Ρομέλου Λουκάκου που ήταν εκτεθειμένος. Η αντίδραση του νέου ισχυρού άνδρα που θα διαδεχτεί τον Ρομάν Αμπράμοβιτς στην ιδιοκτησία των «Μπλε» ήταν χαρακτηριστική, αφού έμεινε με την απορία για την απόφαση του διαιτητή της αναμέτρησης.

Ο Λουκάκου εμπνεύστηκε από τον Μπόλι!

Στη συνέχεια, όταν ο Λουκάκου άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, οι αντιδράσεις του Μπόλι ήταν… καρμπόν, αυτή τη φορά ωστόσο, η χαρά κράτησε μέχρι τέλους. Φαίνεται ότι η αλλαγή στην ιδιοκτησία των Λονδρέζων, επηρέασε θετικά τον Βέλγο φορ, αφού μετά από 2 λεπτά, διπλασίασε τα τέρματά του, υπό το βλέμμα του Αμερικανού επιχειρηματία. Ο άσος της Τσέλσι, είχε να βρει δίχτυα από τις 29 Δεκεμβρίου και τον αγώνα με την Μπράιτον (1-1).

Η γκολάρα του Τρινκάο

Η Γουλβς κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 77′, με ένα εκπληκτικό γκολ του Τρινκάο.

Στην εκπνοή, η ομάδα του Ζοσέ Σα, πήρε το βαθμό της ισοπαλίας, χάρη στο γκολ του Κόαντι και ο Μπόλι έμεινε με την απογοήτευση. Δεν τη λες και γούρικη την πρεμιέρα του στο νέο του σπίτι…