Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι: Πέτυχε το πρώτο του γκολ μόλις στο 3', στο φιλικό με την Πούμας

Twitter

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι συστήθηκε στο κοινό του Καμπ Νόου, σκοράροντας μόλις στο 3ό λεπτό στο φιλικό με την Πούμας.

Ενθουσιασμό προκάλεσε ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στο κοινό του Καμπ Νόου, αφού σκόραρε μόλις στο 3ό λεπτό στο φιλικό με την Πούμας.

Ο Πολωνός πήρε την πάσα του Πέδρι και αφού απέφυγε τον τερματοφύλακα των Μεξικανών πλάσαρε ιδανικά για το 1-0, ανοίγοντας έτσι λογαριασμό, ακόμα και σε ανεπίσημο αγώνα.

Οι μπλαουγκράνα συνέχισαν με κεκτημένη ταχύτητα και μέχρι το δεκάλεπτο πέτυχαν δύο ακόμη τέρματα, με τον Πολωνό αυτή τη φορά να γίνεται δημιουργός, δίνοντας έτοιμο γκολ στον Πέδρι, ενώ λίγο μετά ο Ντεμπελέ έκανε το 3-0.