EUROPA CONFERENCE LEAGUE: Η Μποέμιαν στον δρόμο του ΠΑΟΚ

Οι Ιρλανδοί, όπως αναμενόταν θα βρεθούν στον δρόμο του ΠΑΟΚ, καθώς απέκλεισαν την Ντουντελάνζ με συνολικό σκορ 4-0. Στις 3 Αυγούστου το πρώτο παιχνίδι.

Με την Ιρλανδική Μποέμιανς θα βρεθεί αντίπαλος ο ΠΑΟΚ, για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa Conference League. Οι Ιρλανδοί είχαν το προβάδισμα με το 1-0 από το πρώτο παιχνίδι στο Λουξεμβούργο και επικράτησαν σήμερα με το ευρύ 3-0 της Ντουντελάνζ.

Οι Μποέμιανς προηγήθηκαν με γκολ του στόπερ της Κόρνγουολ στο 35ο λεπτό, για να έρθει στο δεύτερο ημίχρονο το βαρύ της πυροβολικό, ο Κέλλι. Ο 24χρονος επιθετικός σκόραρε δύο φορές στο 69′ και το 73′ για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην πρόκριση της ομάδας του.

Τα πρώτο παιχνίδι θα γίνει στις 3 και όχι στις 5 Αυγούστου που είχε προγραμματιστεί αρχικά, αφού το γήπεδο της Μποέμιαν θα είναι κατειλημμένο. Ο επαναληπτικός θα γίνει κανονικά στις 12 του ίδιου μήνα.