Ολυμπιακός: Δεν θα ξανα«φάω» γκολ μετά το 90'

Βατσλίκ Ναντ
eurokinissi

Ο Ολυμπιακός κόντρα στη Ναντ δέχθηκε ξανά φέτος γκολ μετά το 90′ και πρέπει να βάλει ένα τέλος σ’ αυτό το κακό χούι!

Αυτό το… έργο με τα γκολ που δέχεται στο φινάλε ο Ολυμπιακός το έχει ξαναδεί φέτος στην Ευρώπη και πρέπει επιτέλους να σταματήσει να το προβάλλει ξανά και ξανά. Κόντρα στη Ναντ στην πρεμιέρα του Europa League δεν ήταν η πρώτη και επιβάλλεται να ήταν η τελευταία φορά που οι ερυθρόλευκοι δέχονται γκολ από το 90ο λεπτό και μετά.

Αυτή τη φορά μάλιστα ήταν γκολ ήττας. Έγινε πρώτη φορά στη Χάιφα κόντρα στη Μακάμπι για τα προκριματικά του Champions League, στο πρώτο επίσημο φετινό ματς. Ο Ολυμπιακός κρατούσε τη νίκη στα χέρια του και δέχθηκε την ισοφάριση σε 1-1 στο 90+2′ με ένα απίθανο γκολ.

Συνέβη το ίδιο και με τη Σλόβαν εκτός και με τον Απόλλωνα Λεμεσού εντός για το Europa League.

Στη Σλοβακία ισοφαρίστηκε στο 90+4′ και πήγε παράταση και τελικά έφτασε ως τα πέναλτι για να προκριθεί. Με τον Απόλλωνα Λεμεσού ισοφαρίστηκε στο 90′ και πήγε επίσης στην παράταση και τα πέναλτι.