Bαθμολογία Super League: Ο Παναθηναϊκός ξέφυγε 4 βαθμούς από τον Ολυμπιακό

Eurokinissi

Ο Παναθηναϊκός ξέφυγε 4 βαθμούς από τον Ολυμπιακό στη βαθμολογία της Super League μετά τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής!

Ο Παναθηναϊκός με δυο πέναλτι έκανε την ανατροπή (2-1) απέναντι στην ΑΕΚ στην Λεωφόρο και πέτυχε την 4η νίκη του στο πρωτάθλημα της Super League σε ισάριθμες αγωνιστικές.

O Oλυμπιακός έπαιξε στο μισό γήπεδο τον Βόλο στο δεύτερο ημίχρονο, είχε δυο δοκάρια αλλά στο τέλος το μόνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει με τον Ελ Αραμπί που ήρθε από τον πάγκο (1-1).

Ο Άρης, εν αναμονή του νέου του προπονητή Άλαν Πάρντιου,  επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας 2-0 στην Τρίπολη τον Αστέρα, παρά το γεγονός ότι έπαιζε με δέκα από το 77΄λόγω αποβολής του Ματέο Γκαρσία.

Ο Παναιτωλικός πέρασε (2-1) από το Ηράκλειο και δρομολόγησε εξελίξεις στον ΟΦΗ (παραιτήθηκαν Γιώργος και Γιάννης Σαμαράς).

Οι αλλαγές που έκανε στο  β΄ μέρος ο Κρις Κόουλμαν προκάλεσαν την ολική επαναφορά του Ατρόμητου και με τρία γκολ στα πρώτα 15 λεπτά μετέτρεψε το εις βάρος της 0-1 σε 4-1 επί του Ιωνικού στη Νίκαια.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα σημείωσε την πρώτη νίκη του επικρατώντας με 2-1 του Λεβαδειακού στους «Ζωσιμάδες».