Αστέρας Τρίπολης - Λεβαδειακός 0-0: Βαθμό οι Βοιωτοί, «όρθιος» ο Αστέρας των 10 παικτών

eurokinissi

Aστέρας Τρίπολης και Λεβαδειακός έμειναν στη «λευκή» ισοπαλία, σε ένα ματς με λίγες αξιόλογες φάσεις και τους Τριπολιτσιώτες να αγωνίζονται από το 25ο λεπτό με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Ριέρα.

Αστέρας Τρίπολης και Λεβαδειακός έμειναν στο 0-0 στο «Θ. Κολοκοτρώνης», με τους γηπεδούχους να αγωνίζονται με 10 παίκτες από το 25ο λεπτό της αναμέτρησης λόγω της αποβολής του Ριέρα με δεύτερη κίτρινη κάρτα, μέσα σε δύο λεπτά. Αρχικά για ένα σκληρό μαρκάρισμα στον Μουτίνιο και στη συνέχεια επειδή παρεμπόδισε την εκτέλεση φάουλ από τον αντίπαλό του.

Το πρώτο μέρος κύλησε δίχως οι δύο ομάδες να δημιουργήσουν αξιόλογες φάσεις. Οι δύο προπονητής ανακάτεψαν την τράπουλα στο δεύτερο μέρος, με τον Άκη Μάντζιο να καλείται να διαχειριστεί το αριθμητικό μειονέκτημα και τον Γιάσμινκο Βέλιτς να προσπαθεί να το εκμεταλλευτεί. Ωστόσο οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0, με την αμυντική γραμμή των γηπεδούχων να λειτουργεί άψογα και να καλύπτει την απουσία του 11ου παίκτη και τον Λεβαδειακό να μην καταφέρνει να απειλήσει σε κανένα σημείο του αγώνα.