Άρης: Ο Καμαρά επιστρέφει για να σκοράρει εκεί που έχασε το πιο κρίσιμο πέναλτι!

Eurokinissi

O Αμπουμπακάρ Καμαρά επιστρέφει στο γήπεδο της Λαμίας που τον στοιχειώνει για το χαμένο πέναλτι στο Κύπελλο πριν από σχεδόν 14 μήνες και ψάχνει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Άρη στη δεύτερη περίοδο του στον σύλλογο

Στις 26 Ιανουαρίου του 2022 ο Άρης έχασε μία σπάνια ευκαιρία για να προκριθεί στους τέσσερις του Κυπέλλου Ελλάδας. Στη Λαμία ηττήθηκε με 1-0 στην παράταση και αποκλείστηκε μετά από το 0-0 του πρώτου αγώνα.

Ήταν όμως ένα ματς που θα χρειαστεί να περάσουν πολλά χρόνια για να ξεχαστεί, καθώς στο ίδιο παιχνίδι ο Άρης αστόχησε σε δύο πέναλτι και του αρκούσε να σκοράρει μόνο ένα γκολ για να πάρει την πρόκριση!

Το πρώτο πέναλτι το έχασε στο 16′ ο Αμπουμπακάρ Καμαρά, όταν ξεγέλασε τον Σαράνοφ, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ και το δεύτερο ο Μπρούνο Γκάμα στο 120′, όταν νικήθηκε από τον γκολκίπερ της Λαμίας.

Μάλιστα το πέναλτι του Καμαρά ήταν μόλις το δεύτερο άστοχο στην καριέρα του (έχει ευστοχήσει σε 11 εκτελέσεις), καθώς είχε χάσει πέναλτι και με τη Νιούκασλ κόντρα στη Χάντερσφιλντ με προπονητή τον Ρανιέρι, πάλι σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι.

Το πρώτο γκολ…

Αυτή τη φορά ο Αμπουμπακάρ Καμαρά επιστρέφει στο γήπεδο της Λαμίας, αποφασισμένος να σκοράρει το πρώτο του γκολ με τα χρώματα του Άρη, στο δεύτερο πέρασμα του από τον σύλλογο. Σε τέσσερα ματς στο πρωτάθλημα και δύο στο κύπελλο δεν έχει βρει δίχτυα. Βέβαια είναι σε εξαιρετική κατάσταση, όπως έδειξε στις δύο τελευταίες νίκες του Άρη, αλλά όσο κι αν ψάχνει το γκολ αυτό δνε έχει έρθει ακόμα.

Ξύρισε το κεφάλι του

Ο Καμαρά, που έχασε μία απίστευτη κεφαλιά εξ επαφής για να σκοράρει κόντρα στον Ατρόμητο μετά από σέντρα του Ιτούρμπε, ξύρισε το κεφάλι του και είναι αποφασισμένος να πανηγυρίσει το πρώτο του γκολ.