Ουτρέχτη: Πήρε ισοπαλία από τη Ναϊμέγκεν με δύο ασίστ του Δουβίκα

ΑΠΕ

Από δύο ασίστ του Τάσου Δουβίκα προήλθαν τα γκολ με τα οποία η Ουτρέχτη κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία με 2-2 στην εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στη Ναϊμέγκεν.

Ναϊμέγκεν και Ουτρέχτη έμειναν στο 2-2 στο «Goffertstadion», στην αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική της Eredevisie. Τα δύο γκολ των φιλοξενούμενων προήλθαν από ασίστ του Τάσου Δουβίκα, που παραμένει και πρώτος σκόρερ στο ολλανδικό πρωτάθλημα με 12 τέρματα.

Ο Ντιμάτα (31′ και 48′) έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην οικοδέσποινα στο πρώτο ημίχρονο, πριν η Ουτρέχτη μειώσει αρχικά στο 63′ με τον Μποστ και ισοφαρίσει τέσσερα λεπτά αργότερα (67′) με τον Μπουσάιντ.

Εκτός από τον Δουβίκα, βασικός αγωνίστηκε επίσης  με την Ουτρέχτη και ο Έλληνας τερματοφύλακας Βασίλης Μπάρκας.