Ολυμπιακός - Καραπαπάς: Τα «αιχμηρά» σχόλια για τους Ιταλούς διαιτητές του ντέρμπι

Καραπαπάς
eurokinissi

Αιχμηρά ποσταρίσματα του δ’ αντιπροέδρου και γενικού διευθυντή της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Κώστα Καραπαπά, με αφορμή τη διαιτησία του πρόσφατου ντέρμπι με την ΑΕΚ.

Για αίσχος και ξεφτίλα κάνει λόγο ο δ’ αντιπρόεδρος και γενικός διευθυντής της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Κώστας Καραπαπάς, με αφορμή την αντιμετώπιση της διαιτησίας στο ντέρμπι (1-3) της Κυριακής με την ΑΕΚ στην ΟΠΑΠ Αρένα. Με ποσταρίσματά του στα social media το διοικητικό στέλεχος των ερυθρόλευκων αναφέρθηκε σε δύο από τις φάσεις για τις οποίες υπάρχουν σοβαρά παράπονα, αμφότερες στο α’ ημίχρονο.

Ως γνωστόν ο Ιταλός διαιτητής δεν έδειξε, ως όφειλε, κόκκινη στον Μουκουντί στο 6ο λεπτό για ανατροπή του Κανός που ήταν σε προφανή θέση για γκολ. Επίσης δεν έδειξε 2η κίτρινη και, άρα, κόκκινη στον Άμραμπατ στο 63′ για σπρώξιμο εκτός φάσης στον Ρέαμπτσιουκ. Σοβαρά είναι τα παράπονα των ερυθρόλευκων και για τη φάση των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου όταν υπήρξε διαμαρτυρία για χέρι του Ρότα εντός περιοχής και αμέσως μετά ανατροπή του Χατζισαφί στον Κανός.

Ιδού τα σχετικά ποσταρίσματα του Κώστα Καραπαπά.