Κορέα - Κολομβία 2-2: Βασικοί Χάμες-Χουάνγκ και γκολ του Κολομβιανού με το περιβραχιόνιο του αρχηγού

twitter

Ο Ινμπόμ Χουάνγκ και ο Χάμες Ροντρίγκεζ του Ολυμπιακού αγωνίστηκαν ως βασικοί στο φιλικό Νότια Κορέα – Κολομβία, ενώ ο Κολομβιανός μεσοεπιθετικός, πέτυχε γκολ ως αρχηγός.

Η Νότια Κορέα αναμετρήθηκε με την Κολομβία σε φιλικό αγώνα το μεσημέρι της Παρασκευής (24/3), με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2.

Βασικοί αγωνίστηκαν και οι δύο άσοι του Ολυμπιακού Ίνμπομ Χουάνγκ και Χάμες Ροντρίγκεζ, με τον Κολομβιανό μεσοεπιθετικό, που φέρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού, να σκοράρει στο 46′ για το 2-1. Το σκορ άνοιξε ο Σον για την Κορέα στο 10ο λεπτό, με τον επιθετικό της Τότεναμ να πετυχαίνει και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο Καρασκάλ στο 49′ έκανε το 2-2.