Premier League: Εντυπωσιακή η Νότιγχαμ «έβγαλε το λάδι» της Γιουνάιτεντ

Η Νότιγχαμ προσπάθησε και βρέθηκε κοντά στο να κάνει τη μεγάλη έκπληξη της 3ης αγωνιστικής της Premier League, όμως τελικά «έπεσε μαχόμενη» στο «Ολντ Τράφορντ» και γνώρισε την ήττα με 3-2 από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής της Premier League, περιλάμβανε την αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Νότιγχαμ. Θεωρητικά οι γηπεδούχοι ήταν το μεγάλο φαβορί, όμως από την έναρξη της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αντιστρέψουν τους όρους.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Αβονίγι άνοιξε το σκορ και δύο λεπτά αργότερα, στο 4′ ο Μπολί μεγάλωσε το σοκ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι είδα την Νότιγχαμ να προηγείται με 0-2.

Το γκολ του Έρικσεν στο 17′ ξαναέβαλε την ομάδα του Τεν Χάακ στο παιχνίδι, αλλά μέχρι και το ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ με 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γιουνάιτεντ αντεπιτέθηκε, με αποτέλεσμα να βρει και το γκολ της ισοφάρισης με τον Κασεμίρο στο 52′.

Στο 67′ όμως, άλλαξαν οι ισορροπίες στην αναμέτρηση, όταν ο διαιτητής απέβαλλε τον Γουόραλ για φάουλ στον Μπρούνο Φερνάντες. Όπως ήταν φυσικό, από κει και πέρα, η Γιουνάιτεντ ανέβασε την πίεση προς τα καρέ των φιλοξενούμενων και τελικά βρήκε τη λύση από το σημείο του πέναλτι.

Ο Ντανίλο μάρκαρε αντικανονικά τον Ράσφορντ και ο Μπρούνο Φερνάντες που ανέλαβε την εκτέλεση έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Η Νότιγχαμ δεν μπόρεσε να πάρει τελικά κάτι από την αναμέτρηση, όμως με την εμφάνιση που έκανε κόντρα στην μεγάλη της αντίπαλο, έδειξε ότι φέτος έχει όλα τα φόντα για να κάνει ακόμα καλύτερη πορεία από την περσινή.