ΠΑΟΚ - Άρης (Κ19): Ο Δικέφαλος πήρε το πρώτο ντέρμπι του Σαββατοκύριακου

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Άρη με 2-1 για το πρωτάθλημα της Κ19 με γκολ που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο.

Δεύτερο ματς, δεύτερη νίκη για την Κ19 του ΠΑΟΚ. Ο Δικέφαλος επικράτησε με 2-1 επί του Άρη.

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, δεδομένου ότι ο Άρης πήγε το ματς στη … δύναμη, υπερίσχυσε η ποιότητα του ωστόσο και με δύο ωραία γκολ πήρε σημαντικό προβάδισμα. Στο 10′ σε μια πολύ ωραία ενέργεια, ο Γκούμας, βρήκε τον Βασιλειάδη κι αυτός τον Καλόγηρο, ο οποίος πλάσαρε για το 1-0. Και στο 42′ ο Χατσίδης τσίμπησε ωραία τη μπάλα για το 2-0.

Ακόμα πιο δυνατό το παιχνίδι στην επανάληψη, με πολλές κάρτες δυστυχώς, μια αποβολή για τον ΠΑΟΚ και τελικά ένα γκολ με το οποίο ο Άρης μείωσε σε 2-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Αλμύρα.

ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Κούπενος (49′ λ.τ. Τσίτσκας), Δεληγιάννης, Καστίδης (37′ λ.τ. Πασαχίδης), Πανικίδης (78′ Αλμασίδης), Σνάουτσνερ, Τσομπάνης (78′ Πολιτάκης), Γκούμας (78′ Καλαϊτσίδης ), Χατσίδης, Καλόγηρος, Βασιλειάδης.

Άρης: Καράι, Παπακωνσταντίνου (70’ Μπεκιαρίδης), Κρανιάς (85’ Χαντζόπουλος), Καραμανλής, Καλτσάς, Μεμέτογλου, Τσέρα (65’ Αλμύρας), Καρυπίδης (85’ Σγούρος), Σιάκκας, Παναγίδης, Σταυρόπουλος.