Premier League: Η Μπράιτον σόκαρε την Γιουνάιτεντ - Νίκη με τριάρα για τη Σίτι - Απίστευτη ανατροπή η Τότεναμ

Η Τότεναμ με δύο γκολ στις καθυστερήσεις πήρε τεράστια νίκη με 2-1 επί της Σέφιλντ, ενώ η Μπράιτον σόκαρε την Γιουνάιτεντ μέσα στο Ολντ Τράφορντ. Ακάθεκτη συνεχίζει η Μάντσεστερ Σίτι.

Σε κρίση βρίσκεται η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αφού ηττήθηκε για ένα ακόμη παιχνίδι στην Premier League με 3-1 στο Ολντ Τράφορντ από την εξαιρετική Μπράιτον.

Η Μάντσεστερ Σίτι αν και δυσκολεύτηκε απέναντι στην Γουέστ Χαμ, τελικά πήρε το τρίποντο με ανατροπή (3-1) και συνεχίζει ακάθεκτη με το απόλυτο των βαθμών. Όλα τα αποτελέσματα και οι αγώνες.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπράιτον 1-3

Οι «Γλάροι» μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν με τον Γουέλμπεκ που σκόραρε με κοντινό πλασέ, αφού οι παίκτες του Ντε Τσέρμπι έκρυψαν τη μπάλα.

O Xόιλουντ σκόραρε στο ντεμπούτο του, όμως το τέρμα ακυρώθηκε και στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους ο Γκρος, έκανε το 0-2 στο 53′. Στο 71′ ο Ζοάο Πέδρο έκανε το 0-3 σοκάροντας το κοινό των «κόκκινων διαβόλων» και το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Τεν Χάαγκ ήταν να μειώσει με τον Μέιμπρι δύο λεπτά μετά.

Γουέστ Χαμ – Μάντσεστερ Σίτι 1-3

Συνεχίζει ακάθεκτη η Μάντσεστερ Σίτι την πορεία της στην Αγγλία, αφού αν και δυσκολεύτηκε απέναντι στην Γουέστ Χαμ, τελικά πήρε το τρίποντο με 2-1.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γουόρντ Πράους στο 36′, σε ένα ημίχρονο βέβαια που οι παίκτες του Γκουαρδιόλα είχαν την κατοχή.

Στο δεύτερο μέρος πήρε μπροστά η επιθετική μηχανή της Σίτι και μετά από ασίστ του Άλβαρες, ο Ντοκού ισοφάρισε στο 46′, πιάνοντας στον ύπνο την Γουέστ Χαμ.

Στο 76′ ο Μπερνάντο Σίλβα έβαλε μπροστά στο σκορ τους «Πολίτες», μετά από δεύτερη ασίστ του Άλβαρες, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Έρλινγκ Χάλαντ στο 86′.

Άστον Βίλα – Κρίσταλ Πάλας 3-1

Η Άστον Βίλα αν και έμεινε πίσω στο σκορ με γκολ του Εντουάρ στο 48′, έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με τέρματα των Ντουράν στο 88′ και πέναλτι του Ντάγκλας Λουίζ στο 90+4′, ενώ ο Μπέιλι στο 90+11′ έκανε το 3-1.

Τότεναμ – Σέφιλντ 2-1

Η Σέφιλντ έφτασε κοντά στο να πάρει τη νίκη στην έδρα της Τότεναμ, αφού πήρε προβάδισμα στο 74′ με τον Χάμερ, όμως οι «Σπερς» μίλησαν στις καθυστερήσεις.

Στο 90+8′ ο Ριτσάρλισον έφερε το παιχνίδι στα ίσια, ενώ στο 90+11′ ο Κουλουσέφσκι έκανε τοην ολική ανατροπή για το 2-1 για την ομάδα του Ποστέκογλου.

Φούλαμ – Λούτον 1-0

Η Λούτον έκανε τα αδύνατα δυνατά για να πάρει τον βαθμό από τη γηπεδούχο Φούλαμ, όμως τελικά δεν τα κατάφερε αφού ο Κάρλος Βινίσιους με γκολ στο 65′, έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Μάρκο Σίλβα.